



| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 19.5 mm |
| Width | 6.48 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 16 |
| Height | 3.2 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Weight | 1.627801 g |
| Contact Plating | Gold |
| Number of Elements | 2 |
| Output Current | 5.2 mA |
| Operating Supply Voltage | 5 V |
| Max Power Dissipation | 750 mW |
| Max Supply Voltage | 6 V |
| Min Supply Voltage | 2 V |
| Turn-On Delay Time | 45 ns |
| Quiescent Current | 8 µA |
| Propagation Delay | 25 ns |
| Max Supply Current | 8 µA |
| High Level Output Current | -5.2 mA |
| Low Level Output Current | 5.2 mA |
| Logic Function | Multivibrator |
| Independent Circuits | 2 |
| Schmitt Trigger Input | Yes |
| Packaging | Tube |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
